„Cienista dolina”

Po idealnym Sylwestrze z przyjaciółmi, dobrą muzyką i jedzeniem, nadszedł czas na idealny pierwszy dzień nowego roku. Idealny, czyli taki, który daje odpocząć po „trudach” sylwestrowej nocy. Dziś był to dla mnie dzień wylegiwania się na kanapie z chłopakami i oglądania filmów.

Oglądaliście „Cienistą dolinę” Richard Attenborough? To film z 1993 r., więc to całkiem możliwe. 🙂 Jeśli nie, szczerze zachęcam.

cienista dolina

Przepiękna opowieść o dojrzewaniu do życia, do miłości, do otwarcia się na drugiego człowieka, wzbogacona o rozważania filozoficzne. Melodramat i film biograficzny. Opowiada historię związku C. S. Lewisa, autora moich ukochanych „Opowieści z Narni”, z amerykańską poetką Joy Gresham. W rolach głównych jak zwykle świetny Anthony Hopkins i Debra Winger.

Film typowo kobiecy, który pozwala nam również podejrzeć życie akademickie na Oksfordzie lat 50-tych.

Większość z Was jest pewnie bardziej na bieżąco z filmami, dlatego zastanawiałam się, czy jest sens recenzować film sprzed ponad 20 lat. W końcu stwierdziłam że może nie tylko ja jestem kinematograficzną ignorantką i ktoś jeszcze o „Cienistej dolinie” nie słyszał.

A przy okazji życzę Wam wszystkiego najlepszego w nowym roku. Żeby dojrzewanie do życia przebiegało jak najmniej boleśnie.

 

Reklamy

2 uwagi do wpisu “„Cienista dolina”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s