Depresja

Justyna Kowalczyk opowiedziała niedawno o swojej depresji. O tym, jak każdy dzień to walka nie tylko ze swoim ciałem, ale i ze swoją psychiką. Depresja to choroba, o której wciąż mówi się za mało. Do której często wstyd się przyznać nawet przed najbliższymi. A przecież wielu z nas, w wyniku trudnych wydarzeń, doświadczyło w swoim życiu stanów depresyjnych związanych z zaburzeniami adaptacyjnymi.

Wtedy każdy dzień to walka z samym sobą. Wykonanie prostych czynności urasta do rangi wspięcia się na Mount Everest. Jak pójść do pracy czy ugotować obiad, skoro nie można nawet wstać z łóżka? Jak wyjść do ludzi, skoro trzeba udawać, że wszystko jest w porządku, a to udawanie tyle kosztuje? Co zrobić, gdy sił starcza na godzinę aktywności dziennie? Reszta to półsen albo patrzenie się w sufit.

Nie napiszę, jak radzić sobie z depresją. Nie mam ku temu kompetencji. Za to na pewno za jakiś czas napiszę, jak JA sobie z nią poradziłam. Z nią i z mobbingiem. A na razie wpisy na blogu będą tak rzadko jak przez ostatnie miesiące. Albo zrywami.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s