Po co Ci drugi kot?

Kilka miesięcy temu odpowiadałam na pytanie „po co Ci kot„. Teraz czas na wpis „po co Ci drugi kot”. No więc po co?

Oczywiście po to wszystko, po co pierwszy. Wiadomo, jeden kot czasem może się zmęczyć ciężką pracą polegającą na ugniataniu, mruczeniu, drapaniu, rozrabianiu i innych bardzo ważnych czynnościach wspomnianych w pierwszym wpisie. W końcu to ciężka, pełnoetatowa praca. Wtedy potrzebuje zmiennika w postaci drugiego kota. Nie mówiąc już o korzyściach płynących z ugniatania, drapania, mruczenia, rozrabiania dwóch kotów na raz. Och te pozaciągane spodnie, połamane kwiatki, podrapane meble…

Prawda jest jednak taka, że drugi kot potrzebny jest przede wszystkim pierwszemu. Dla towarzystwa. Bo:

–  najlepiej rozrabia się we dwoje. Można się wtedy ganiać do woli, bić aż kłaki i pazury lecą. Wspólnie polować na prawdziwe (ćmy, muchy, komary) i wyimaginowane (cień, odbicie w lustrze) ofiary. Cóż to za rozkosz drapać drapak w towarzystwie!

IMG_20130817_133206

– nikt tak nie rozumie kota jak drugi kot. Żaden miauk, mruk, gest nie przejdzie niezauważony czy o zgrozo! niezrozumiany. Drugi kot w lot chwyta wszystkie niuanse kociego nastroju. Wie, kiedy trzeba podrapać, kiedy przytulić, kiedy polizać, a kiedy pacnąć łapą, żeby głupie myśli wyparowały z głowy.

IMG_20130817_191007

– to właśnie drugi kot, a nie człowiek, jest najlepszą przytulanką. Miękką, puszystą, ciepłą i mruczącą. A człowiek nie dość, że kościsty, zimny, to jeszcze na dodatek zaraz się pcha do głaskania i całowania. Ni czorta nie chce zrozumieć, że to NIE PRZYSTOI.

IMG_20130811_194903

I tym samym kończę cykl, żeby przypadkiem nie musieć niedługo pisać „po co Ci trzeci kot?”.

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Po co Ci drugi kot?

    • Fakt. Niektóre koty nie nadają się do dokacania. Mają osobowość jedynaka i drugi kot tylko by je unieszcześliwił. Inne usychają z tęsknoty za towarzystwem. Najważniejsze to znać swojego pupila.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s